MOJE WYMARZONE WAKACJE (Julek 2021)


Nigdy nie sądziłem, że uda mi się pojechać na wymarzone wakacje na Cypr z moją rodziną…


Cypr jest wyspą grecko-turecką na Morzu Śródziemnym. Udałem się tam na wakacje wraz z moją rodziną.
Podczas wakacji zwiedziliśmy różne, nieuczęszczane przez ludzi miejsca, próbowaliśmy regionalnych potraw. Najbardziej niezapomnianym momentem wakacji był spacer w kanionie dzikiej, wyschniętej rzeki, były tam liczne pnącza i drzewa wrośnięte w ściany kanionu. Podczas przechadzki napotkaliśmy urokliwe strumyki i piękne rośliny, zrobiliśmy mnóstwo pamiątkowych zdjęć. Równie fascynującym przeżyciem było przepłynięcie statkiem do Blue Lagoon. Była to malownicza zatoka, w której można było popływać i oglądać podwodny świat. Pływając z moim Tatą spotkaliśmy rozdymkę, która się nas bardzo przestraszyła.
Po powrocie z wycieczki poszliśmy na ryby i wędkowaliśmy przy plaży. Złowiłem okonia morskiego, a Tata z Bratem małe kolorowe rybki. Wszystkie wypuściliśmy z powrotem do wody, bo w większości były niejadalne.
Na zakończenie wyjazdu pojechaliśmy do parku wodnego, by milo spędzić czas. Moja Mama bala się jeździć na zjeżdżalniach, jednak dala się nam namówić na wspólny zjazd dużą zjeżdżalnią na pontonach. Podczas zjazdu doszło do wypadku, niechcący uderzyłem Mamę i, jak się później okazało, złamałem Jej nos. Na szczęście udzielono nam fachowej pomocy i wszystko skończyło się szczęśliwie.
Podsumowując cały wyjazd, życzyłbym każdemu przeżycia tak cudownych momentów w swoim życiu. Była to dla mnie niesamowita przygoda, którą chciałbym kiedyś powtórzyć. Gdy będę dorosły, wrócę w tamte miejsca, by sobie przypomnieć
swój wymarzony wyjazd na wakacje z dzieciństwa.Przygotował:
Julek Kubiński . kl. 7d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*