Moje ulubione wakacje (Judyta 2022)

Podczas moich ulubionych wakacji poleciałam do Malagi i Nerja do Hiszpani. Są to miejsca, które są moimi ulubionymi w tym kraju. W trakcie wakacyjnego wypoczynku miałam okazję spotkać i zaprzyjaźnić się z nowo poznanymi ludźmi, poznać tamtejsze tradycje oraz zakupić kilka ciekawych pamiątek.
Moim ulubionym miejscem na wakacjach była zdecydowanie plaża w Maladze. Woda w morzu była idealnie przezroczysta i ciepła jak zupa. Kochałam tam pływać, opa1ać się i budować różne budowle z mokrego, ciepłego piasku. Będąc tam udało mi się zwiedzić bardzo dużo interesujących, historycznych zabytków. Pamiętam, że moją ulubioną atrakcją była wycieczka do Delfinarium w Benalmadenie, gdzie miałam okazję ujrzeć delfiny, lemury, gepardy, różnego rodzaju papugi, węże i pająki. Było tam niesamowicie ciepło, dlatego nie obeszło się bez codziennej dawki pysznych i orzeźwiających lodów.
W Maladze szczególnie zachwyciło mnie Museum Pabla Picassa, które mieści się w jego dawnym domu. Można obejrzeć tam jego pierwsze szkice, a także przysiąść się do niego na ławeczce, gdyż na placu przed muzeum mieści się jego pomnik.
Bardzo mi się podobały wieczory w Maladze. Przemierzaliśmy wąskie, gwarne uliczki w poszukiwaniu najlepszej restauracji, żeby spróbować hiszpańskich tapas- czyli przystawek. Popołudniami siadaliśmy w najstarszej kawiarni w nieście i delektowaliśmy się typowymi hiszpańskimi churros z czekoladą.
Andaluzyjski klimat i mieszanka architektury sprawia; że jest to zdecydowanie moje ulubione miejsce na spędzanie wakacji.

Przygotowała: Judyta Granatowska kl.8d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*