Gdy stary rok już się kończy, a nowy zaczyna… (Ola 2022)

Sylwester to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku, w zasadzie jest to jego ostatni dzień. Myślę, że wielu z nas czeka na Nowy Rok z nadzieją, że będzie on lepszy od poprzedniego, szczególnie w ostatnich czasach.

Czasem razem z rodziną wspominamy sobie nasze sylwestry i początki roku. Jeśli chodzi o mnie najlepiej wspominam ten, gdy mój przyjaciel z siostrą i rodzicami przyszedł do nas na sylwestra. Dorośli rozmawiali w salonie, podczas gdy ja, moi bracia i przyjaciel z siostrą bawiliśmy Się w najlepsze. Najpierw, nadmuchaliśmy balony, co było pierwszy krokiem do szczęścia. Po nadmuchaniu balonów i pobawieniu się we wszystkie możliwe zabawy, w których można było wykorzystać balony, mój tata zamiast zwyklej żarówki wkręcił kolorową, z różnymi wzorkami. Wszystkie dzieci ze śmiechem zaczęły skakać po kształtach, co chwilę zmieniających kolor i położenie. Po tak wykańczającej zabawie byliśmy bardzo głodni, więc w podskokach ruszyliśmy do pokoju dorosłych, by zjeść co nieco (w większości przypadków wybór padł oczywiście na słodycze). Niestety słodkie podziałało na nas zupełnie inaczej niż byśmy tego chcieli, więc co chwila było słychać ziewanie, które wyrażało nudę i senność jednocześnie. Ale naszym rodzicom przypomniało się, że kupili peruki i maski do pokolorowania. Po godzinie każde z dzieci paradowało w peruce masce słonia, małpki, myszy bądź księżniczki. Śmiechom nie było końca. Razem z inny dziećmi wyraziłam chęć wyjścia w takich strojach o północy na puszczanie fajerwerków, jednakże rodzice szybko wybili nam to z głowy, więc zmuszeni byliśmy do wyjścia w zwykłych czapkach i kurtkach. Lecz dosyć szybko zapomnieliśmy o tym fakcie, ponieważ równo z wybiciem
północy moc fajerwerków rozświetliła niebo. Z bloków powychodzili sąsiedzi i razem podziwialiśmy kolorowe iskierki cieszące oko.
Ten sylwester był jednym z wielu udanych i z radością wracam do tamtych chwil. Mam nadzieję, że dla wiele z Was bawiło się świetnie na sylwestrze, a Nowy Rok rozpoczął się dla Was radośnie.

Przygotowała: Aleksandra Jastrzebska. kl.7d

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*